Vă invităm la deschiderea sezonului de vară la Teatrul Verde

30 martie 2024

Direcția Generală Cultură și Patrimoniu Cultural informează că duminică, 19 mai, locuitorii orașului sunt invitați la deschiderea sezonului de vară la „Teatrul Verde” din Parcul „Valea Morilor. 

Începând cu ora 18:00, veți putea participa la un concert grandios cu genericul „Mi-a fost dorul, dor pribeag”, organizat în memoria lui Ion Aldea-Teodorovici, care, în acest an, ar fi împlinit 70 de ani.

În recital:

– Cristofor Aldea-Teodorovici;

– Simona;

– Orchestra Națională de Cameră.

De asemenea, pe scena celui mai mare amfiteatru în aer liber din Republica Moldova vor fi prezentate lucrări muzicale care nu au mai răsunat până astăzi.

Intrarea este liberă.

1 (36)-2

„Zilele Chinei la Chișinău” – o sărbătoare a culturii, tradițiilor și prieteniei dintre popoare

facebook (2)

Balul Absolvenților 2026

2 (1920 x 1005 px) (2)

Rute speciale de transport către Teatrul Verde

2 (1920 x 1005 px) (2)

Deschiderea noii stagiuni concertistice la Teatrul Verde din Chișinău